DALŠÍ AKCE

VYBRAT DLE DATA

VYBRAT AKCI

INDICKÝ FESTIVAL

24. 06. 2019 » další informace

Indický festival v Hudebním divadle Karlín

Indická ambasáda ve spolupráci s Indickou státní radou pro kulturní vztahy představí svou národní kulturu českým divákům. Indický festival se uskuteční 24. června v Hudebním divadle Karlín. Hlavní součástí programu budou ukázky klasických tanců.

Tanec Kathak vypráví mýty a legendy staré Indie. Jde o jednu z nejstarších dochovaných tanečních technik, která dodnes překvapuje svojí živelnou energií, dynamikou a rytmickými formami.

Bharatanatyam je původně chrámový tanec, pochází z jihoindického státu Tamilnádu, začátkem 19. století byl přesunut z chrámů na královský dvůr. Hlavními výrazovými prostředky jsou gesta rukou a pohyby očí. Je doprovázen klasickou karnatickou hudbou.

Tanec Kathakali je typický tanečníky se svými bohatými kostýmy a výrazným nalíčením, díky kterému jsou zapsáni v Guinessově knize rekordů. Stali se symbolem jihoindického státu Kerala a jižní Indie vůbec. Pravidla pro hudbu, pohyby a mimiku nejsou o nic jednodušší, než komplikované obrazce zdobící tváře tanečníků. Herecké umění kathakali je fyzicky i psychicky nesmírně náročné a vystupují při něm pouze muži.


Staňte se členem klubu Svět kultury a zábavy a budete moci využívat výhod všech našich projektů:

každý den soutěže o vstupenky na koncerty, festivaly, o hodnotné ceny atd.

vstupenky na různé kulturní akce za nejnižší cenu

nejaktuálnější filmový program, připravované filmové premiéry, trailery

široká nabídka velkoformátových plakátů zdarma

kulturní přehled... Když se chcete jít bavit

Vaše přihlašovací údaje Vám budou platit pro všechny výše uvedené weby | REGISTRACE

oficiální partneři FANonline.cz

Právě teď má FANonline.cz 10 aktivních čtenářů.